Bor .::Zapytaj wiatr, który liść będzie następny::.

forum mrągowskiego larpa (w konwencji słowiańskiej)


#1 2007-03-03 16:21:07

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Dla Grzybiarzy

Jeśli wszedłeś na to forum i nie możesz się jeszcze  odnaleźć w  gąszczach Boru to dopisz się tu, choć jako gość, zadaj pytanie, zostaw ślad, przekonaj się, czy mozemy w czymś pomóc . Szukamy jeszcze graczy, poza tym przywitamy każdego zaciekawionego tematem Fantastyki czy Słowian, zwłaszcza z okolic Mrągowa. Tu nikt nie gryzie (za mocno)


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

#2 2007-03-10 21:06:22

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Każdego potęcjalnego uczestnika LARPA BOR zapraszam do kontaktowania się przez GG (moje GG 8402333) lub którąkolwiek z Emali zamieszczonych na stronce(moja, Aesandill@wp.pl) by zgłosić swoje uczestnictwo, zadać pytania co do konkretnych zasad itp. Oczywiście pragniemy równierz by pytania zadawac na forum, lecz jest to przedewszystkim miejsce dyskusji i jako takie nie zastąpi bezpośredniej komunikacji.

Offline

 

#3 2007-03-13 16:01:09

Kanaaneusz

Zagubiony grzybiarz

6342653
Skąd: Głogówek
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Dla Grzybiarzy

Sława bratańcy !

Bardzo wzięty jestem nawiązaniem więzi między naszymi bractwami. Mam nadzieję ,że nic nie stanie nam na przeszkodzie w przybyciu do waszej krainy, dziękuję za zaproszenie Szebora i Aes'andill.

Offline

 

#4 2007-03-16 18:02:42

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Re: Dla Grzybiarzy

Sława czcigodny Kanaaneuszu!
Radzi jesteśmy z twych odwiedzin i wyglądamy Ciebie i twoich współbratymców w kniejach Borewita! Pokładam wiarę w twej nieustępliwości i cierpliwości, jako iż przydają się owe w miejscu w jakim się znalazłeś. A gdyby zdarzyło się co złego na drodze, naraz poproś li najlichszego robaczka o poniesienie poselstwa do Borewita, a zjawi się pomoc.


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

#5 2007-03-21 18:35:07

Szebora

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-14
Posty: 15
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Sława Kanaaneuszu! Rada bym jednak była gdyby twa osoba częściej do nas witała

Offline

 

#6 2007-03-21 22:27:36

Kanaaneusz

Zagubiony grzybiarz

6342653
Skąd: Głogówek
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 7
Punktów :   
WWW

Re: Dla Grzybiarzy

też tak uczynię :-)

Offline

 

#7 2007-03-26 19:16:18

Rawelin

Leśna dusza

Skąd: Zapomniana Knieja
Zarejestrowany: 2007-02-21
Posty: 212
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Oto jestem!


Gasną światy, giną słońca,
Srajo muchy Armageddonem!

Offline

 

#8 2007-05-28 19:42:16

Apokaliptus

Zagubiony grzybiarz

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Jestem troche zielony i niewiem zabardzo o co w LARPie chodzi,ale chciałebym się nauczyć.
Ten LARP co ma się odbyć to ile osób może brać w nim udział max.??
Jak się bedzie walczyć ??(podchodzac do kogoś z mieczem i walić go po czasce;)
Mikołów? o który chodzi bo są chyba ze 3 w Polsce;)

aha o co chodzi z tym Orkonem??,może mógłbym dostać jakąś strone gdzie mógłbym się zapisać i zdobyć troche doświadczenia,cokoolwiek;)) nobo kto by chciał walczyć z takim chuderlakiem;)

Byłbym bardzo rad gdyby ktoś udzielił mi odp.)

Ostatnio edytowany przez Apokaliptus (2007-05-28 19:42:35)

Offline

 

#9 2007-05-28 20:45:17

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Sława Apokaliptusie.

Moja percepcja tego co napisałeś nie jest pełna, i wole wyjaśnić wszystko bardzo dokładnie,  nie obraż się więc jeśli przeczytasz rzeczy nazbyt oczywiste.

Larp jest grą RPG(czyli grą Fabularną w polskim znaczeniu tego skrótu) odbywającą się na świeżym powietrzu. Gracze wczuwają się w konkretne role, przygotowują klimatyczny strój oraz historie postaci. I starają się bawić jak najlepiej podczas odgrywania np. Słowiańskiego Woja.

BOR jest Larpem słowiańskim. Pomysłodawcą jest Sawa która jest także współorganizatorem. Szczerze mówiąc na początku sam nie byłem przekonany by grać w świecie słowiańskim, a jeśli się w niego zagłębić, odrzucając stereotypy, okazuje się on bardzo złożony i ciekawy. Organizatorami są miłośnikami Fantasy z okolic Mrągowa.

Larp przewidziany jest na 16 graczy. Ilości BN(Bohaterów Niezależnych - organizatorów i pomocników)nie mogę ujawnić dla dobra fabuły.

Walczymy bronią bezpieczną. Tzn: rurką plastikową pcv oklejoną otuliną karimata i innymi takimi materiałami, uformowane na kształt jakiegoś słowiańskiego rodzaju oręża. Będą również  inne możliwości walki, takie jak czary maga(broń rzucana), klątwy Wąchwa(Rytuały Kapłana) i trucizny Łotra(pseudotrucizny)

Więcej na ten temat znajdziesz na stronce naszej(patrz odnośnik strona). walka musi odbywać się zachowaniem zasad. Podstawową jest nie uderzanie w głowę. Reszta zasad zostanie przekazana graczom przed grą.

Co do pytania o Mikołów, to nie wiem o jaki Mikołów chodzi...
Larp odbywa się w Prawdowie pod Mikołajkami. Prawdowo w powiecie Mikołajskim w województwie Warmińsko-Mazurskim.

Orkon to inny Larp. Bardzo ciekawy i złożony, lecz przewidziany na więcej osób (masowy -przyp. Sawa), i o mniejszych wymaganiach wobec uczestników. Nasze wymagania to:

Bezwzględne wczucie się w role (oczywiście nie mówię tu o przesadzie, chodzi o to by Wojowie słowiańscy witali się Sława, a nie Siema ziom, gracze nie stukali w komóry itd.)

Przestrzeganie zasad gry(te na stronie, i przez GG organizatorów)

Kultura osobista (nie chlejemy na Larpie, nie śmiecimy, gramy Fairplay, i ogółem nie po chamsku)

Co do walki z cherlakiem. Kto chce walczyć z cherlakiem: KAŻDY . Żartuje oczywiście. Walka będzie ważnym elementem rozgrywki, ale da się jej unikać, i wspaniałe umiejętności walki nie przesądzają o udanej zabawie. Zresztą niektóre profesje nie są związane z walką(np wąchw). Zresztą przy walce "bezpieczniakami" nie ma szermierzy

Wybacz lecz pozwoliłem sobie usunąć twój temat w okołoerpegowni, aby nie dublował się z tym tutaj

Inne pytanie z przyjemnością wyjaśnię przez GG 8402333

Offline

 

#10 2007-05-29 21:19:58

Apokaliptus

Zagubiony grzybiarz

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

czy ktoś taki jak ja mógłby wziąść w tym udział??)

Ostatnio edytowany przez Apokaliptus (2007-05-29 21:20:15)

Offline

 

#11 2007-05-29 22:24:44

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Oczywiście.

Jeślio gotów jesteś stawić czoło niebezpieczeństwom BOru.
Jeśli możesz na dwa dni porzucić dzisiejszy świat przenosżąc się do Knieji BORewita.
Jeśli starczy Ci zapału i motywacji by przygotować się do tego należycie.
Jeśli poszukujesz czegoś innego niż impry przy ognisku czy dórnej siepaniny w zgłębianiu światów RPG.

Będziesz ciepło witanym gościem w BORze

Cześć i sława

Offline

 

#12 2007-05-29 22:51:14

Apokaliptus

Zagubiony grzybiarz

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

Sława
Jest moze jakiś wyznacznik wiekowy?

Offline

 

#13 2007-05-30 16:53:33

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Re: Dla Grzybiarzy

Minimum 17 lat (skończone). Chyba, że jako młody książe masz swą straż przyboczną ;p


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

#14 2007-05-30 17:26:38

Apokaliptus

Zagubiony grzybiarz

Zarejestrowany: 2007-05-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Dla Grzybiarzy

to się znaczy,ze mogłbym np. wziąść kuzyna który ma 15 lat:P??

Offline

 

#15 2007-05-30 17:48:42

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Re: Dla Grzybiarzy

Jeśli masz 18 lat (lub ponad) i chcesz być jego strażą przyboczą?... ;P


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nilfn.pun.pl www.retroswiat.pun.pl www.swbp.pun.pl www.rapsluband.pun.pl www.ww2pbf.pun.pl