Bor .::Zapytaj wiatr, który liść będzie następny::.

forum mrągowskiego larpa (w konwencji słowiańskiej)


#1 2007-02-18 03:00:19

Wilk

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 50
Punktów :   

Książki

Jako iz jest to forum Hyde Park, czyli forum offtopicowe moge sobie tu nawijac o wszystkim :-P (A ZWLASZCZA O DUPIE MARYNI!!)
Chcialbym nawiazac miłą i przyjemna rozmowe (co jak zwyke skonczy sie wredna rzeznia [ale co tam]) na temat ksiazeczek. Jako iz gdyz poniewaz a wiec, musze rzec, ze czytam sobie Siewce Wiatru a tu lipa. Ksizazka ciekawa jak niedzielne kazanie... (czytaj. wcale) 1/3 ksiazki za mna i nic, nic Z kolei pragne polecic trylogie o Reinevanie (Bozy Bojownicy, Narrenturm, Lux Perpetua) gdyz wymiata po prostu! Nie tak jak wiedzmin ale trzyma w napieciu. DObra, zachecam do dyskusji Jest 3 rano a mi sie nudzi

Signed by Wilk


-What do You live for...       To win?


- No...              To fight...

Offline

 

#2 2007-02-18 21:59:52

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Re: Książki

Z książek to ja zdecydowanie polecam "Szklany Szpon" EuGeniusza Dębskiego, według mnie arcydzieło polskiej fantastyki (a w zasadzie zbiór najlepszych opowiadań autora). Oprócz tego słynny inkwizytor, "Sługa Boży" Piekary. Widział ktoś drugi tom "Necrosis'a" ? No i kocham Wiedźmina, chociaż nie był rudy

A dla śmiechu i rozrywki w czystej postaci! Jakub Wędrowycz! Zdecydowanie!
Ostatnio przeczytało mi się również "Zbrodnie i Karę" (W LO nie miałam czasu ) Szuper


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

#3 2007-02-19 20:56:47

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Książki

No tak, Sapkowski wymiata oczywiście. Tolkien, Pratchet i reszta klasyków. Piekara i Dukaj równierz świetni                                                                                                                               Ale cos co mną wstrząsneło, przewróciło na drógą strone i wyrżneło, a mimo to jestem wniebowzięty to BLIZNA China Mieville. Poprostu takie niekonwencjonalne ale świetne fantasy, że szczena opada. Księga ciężka i długa, normalnie pochłanaim książki jeden-dwa dni(wyjątek LODR ten w trzy) a tu czytam od tygodnia, niby stron nie tak dużo(634) ale tak każde słowo nasycone sensem, że grzech i niemożność czytać szybciej.

Offline

 

#4 2007-02-20 10:53:14

Wilk

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 50
Punktów :   

Re: Książki

Hmm ciekawo ciekawo, trzeba bedzie przeczytac A co do Pratchetta to jest po prostu mistrz!! Ze Swiata Dysku mam na puleczce chyba z 9 ksiazek na własna własnosc i uzytkownosc


-What do You live for...       To win?


- No...              To fight...

Offline

 

#5 2007-02-20 11:51:52

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Książki

Z Pratchet mam niestety only "Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury", i jeszcze jakieś dwie książki które powedrowały gdzieś miedzy:stupid: znajomych... Ale fakt, Pratchet boski, niczym Monty Pajton. Bym zapomniał o najlepszej moim zdaniem książce fantasy: Mistrz i Małgorzata. W liceum nie przeczytałem oczywiście:rock: (bo kazali) ale kiedy wziełem do ręki na studiach:einstein:, to zrozumiałem swój błąd. Książka świetna, wymiata, i trzyma klimat niczym rasowe fatasy, nie powielając jej schematów(cięzko by było, wtedy fantasy jeszcze nie kiełkowało). Zbrodnie i Kare podobnie jak Kucix równierz przeczytałem studiując, ale nie podzialam entuzjazmu, troche to jakieś rozwleczone:sleep:, a bohater mało realistyczny:/. Co nie znaczy że nie warto przeczytać:cool:, ale mnie nie zachwyca.

Offline

 

#6 2007-02-20 11:54:52

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Książki

Sorkie za dublowanie postów, ale Coś mi emoty nie wszystkie wchodzą, Lipa, KTO TU JEST MODERATOREM...eee, Ja. No dobra, w takim razie kto tu jest Adminem!

Offline

 

#7 2007-02-20 22:59:22

Darkalin

Moderator

3821441
Call me!
Zarejestrowany: 2007-02-14
Posty: 105
Punktów :   

Re: Książki

Orwell   
Tolkien
Freud
Castaneda
Crowley
Austin Osman Spare

tytolow nie bede wymienial bo i po co

to te wazniejsze nazwiska
jezeli chodzi o fantastyke to traktuje ten rodzaj lektury za typowo odprezajacy element

Offline

 

#8 2007-02-20 23:34:01

Wilk

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 50
Punktów :   

Re: Książki

A ja tam miedzy autorami nie widze Sapcia i strzelam focha o sciane... Jak mozna mistrza nie doceniac?? Dla mnie Wiedźmak jest lepszy niz LotR


-What do You live for...       To win?


- No...              To fight...

Offline

 

#9 2007-02-21 09:41:19

Gniewomir

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-10
Posty: 142
Punktów :   

Re: Książki

Orwel, tak. chociaż czy to fantasta? rok 84 rządzi. A sapkowski, świetny. Troche mi pogorszył o sobie opinią idiotycznymi tekstami w "rękopisie znalezionym w smoczej jaskini", ale ogólnie poziom dzieł bardzo wysoki.

Offline

 

#10 2007-02-21 11:40:16

Rawelin

Leśna dusza

Skąd: Zapomniana Knieja
Zarejestrowany: 2007-02-21
Posty: 212
Punktów :   

Re: Książki

polecam z dobrego źródła czyli od kogoś z wyśmienitym gustem, czyli ode mnie.

Dębskiego: o włos od piwa ( kto zna sapcia będzie się zastanawiał kto tez był pierwszy a kto tylko  duplikatem jest)
i całą serię pani Robin Hoob: trylogia skrytobójcy, czy też złotoskóry.
Gdyby pojawiła się powieść o przygodach dzialnego RAwelina też bym polecił:P


Gasną światy, giną słońca,
Srajo muchy Armageddonem!

Offline

 

#11 2007-02-21 11:43:31

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Re: Książki

A ja chyba nie doceniam Pracheta, bo zaczęłam czytać, nie pamiętam nawet co, i się pospałam... Może jeszcze do niego wróce kiedyś Teraz się odprężam p trudach sesji Wędrowyczem Ten to wymiata! Wapiry i bimberek. No i taki słowiański jest...


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

#12 2007-02-21 11:48:06

Rawelin

Leśna dusza

Skąd: Zapomniana Knieja
Zarejestrowany: 2007-02-21
Posty: 212
Punktów :   

Re: Książki

nazwiska?

Robin hoob
Sapcio
Ursula Leguin
Ganiusz Dębski( to jedyny na świecie pisarz, któremu przyznano dwie nagrody, specjalnie dla niego utwożone)


z poprzeniego posta wywnioskowałem ze to przypadkowe RAwelin to znak iż jest we mnie coś ze słońca.
Hmm może to że zarówno na słońce jak i na mnie nie zdowo jest patrzeć?


Gasną światy, giną słońca,
Srajo muchy Armageddonem!

Offline

 

#13 2007-02-21 15:55:55

Darkalin

Moderator

3821441
Call me!
Zarejestrowany: 2007-02-14
Posty: 105
Punktów :   

Re: Książki

Sapka malo czytal wiec sie nie wypowiada, Pratcheta nie czytal wiec sie nie wypowiada, Sage ludzi lodu czytał ale nie znacie wiec sie nie wypowiada, duzo ksiazek nie z tematem czytal ,ciekawych, (Coelho,King)ale sie nie wypowiada bo nie wie po co

Offline

 

#14 2007-02-21 22:07:21

Wilk

Moderator

Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 50
Punktów :   

Re: Książki

Sage o Ludziach Lodu czytal, wiec zapraszam do wypowiedzi

Mi osobiscie nie specjalnie podpasowala... Ile mozna?? (naprawde jest dluga) A poza tym (wg. mnie) malo jest fantasy elementow W ogole mi to do fantasy nie pasuje No ale to moje zdanie

Signed by Wilk


-What do You live for...       To win?


- No...              To fight...

Offline

 

#15 2007-02-22 11:54:37

Sawa

Borowa

5036954
Zarejestrowany: 2007-02-08
Posty: 185
WWW

Re: Książki

Sage lodu nie czytała. Myślała, że saga to herbata taka. Z chęcia przeczyta, jak ktoś mi pozyczy. Ja tez lubię czytac. Czuję, ze znów mi ze cwierć dioptrii poszło ostatnio... Skończyłam wczoraj wędrowycza i humor mam teraz, że ho ho, przerzucam sie na coś ambitniejszego tera, dokonczę "Europę" Davisa. Nie fantasy, ale niekiedy jeszcze bardziej zaskakujące Np. to, ze ludzie pierwotni jedli jeże... Może by dodać do menu?...


Nie pytaj co BOR może zrobić dla Ciebie,
Zapytaj co ty możesz zrobić dla BORu!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rotbila.pun.pl www.virtualpolishtruckers.pun.pl www.psychologia-czlowieka.pun.pl www.dragonballgoku.pun.pl www.shopa.pun.pl